| Babyneed a întrebat:

Am o nelamurire. Urmeaza sa sustin proba de bacalaureat. Deci dupa vine admiterea. As vrea sa dau la facultatea de Stiinte ale Educatiei, ramura Pedagogie-invatamant primar si pre-scolar. Am de dat admitere, dictie, muzica etc. Eu nu am ureche muzicala. Din acest moment, pot fi respinsa?

Răspuns Câştigător
| Lusiana_Rusu_1999 a răspuns:

Eu sunt la început de drum.Am dat probele la liceul pedagogic şi sunt similare : interviu(dicţie), desen, muzică, sport
Interviul a foat uşor, la fel şi proba de desen, la muzică a fost puţin neaşteptat, singura probă la care au picat mulţi, nu e vorba doar de ureche muzicală, ci şi de voce, care trebuie să fie plăcută, trebuie să ştii să tactezi ritmuri şi nu în ultimul rând să reuşeşti sa faci vocalize cu ajutorul pianului sau al orgii.
Eu am luat probele. Poate vor fi mai complicate, dar, da s-ar putea sa fii respinsă dacă nu te descurci asta fiind una sintre cele mai importante probe.Acum eu iti urez succes! Sper sa fii admisa. Mult noroc!