| georgianageo13 a întrebat:

Am o problema mare astazi ma asculta la istorie din toata materia, adica o lectie la intamplare din caiet. Am invatat am repetat dar tot nu le stiu sunt foarte multe si nu pot sa le retin pe toate. Cand trebuia sa ne asculte mereu invatam dar le-am uitat si acum imi este greu sa le reiau iar pe toate. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Te strezi prea tare, te străduiești prea mult să tocești. Învață logic, cursiv, fă-ți o schemă cu ideile esențiale din lecții și ai încredere în tine pentru că nu are cum să te întrebe ceva ce nu știi din moment ce ai parcurs toată materia!

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Ai pus-o.
Eventual ai putea incerca sa te dai lovita pana la urmatoarea ora cand o sa mai ai timp sa repeti.

| iuyugu a răspuns:

Sa iei din fiecare lectie esentialul!
Si sa il inveti! E usor!
Bafta, si sper sa iei 10!

| georgianageo13 explică:

Vesti bune chiar am luat 10. Multumesc foarte nulte.

| ellenandreea a răspuns:

Nu te panica.
Daca le-ai invatat la timpul lor, chiar daca ti se pare ca nu le mai stii, un ochi aruncat peste ele si creierul si le aminteste.