| 15nina1999 a întrebat:

am o problema. Sunt la un profil tehnic,nu îmi doream sau mai bine zis era ultima obtiune, i-am spus matusii (cu ea stau ) ca eu vreau stiinte sociale,dintotdeauna mă interesau problemele altora si incercam sa ii ajut chiar daca eu n-aveam nimic de castigat, in plus analizez omul înainte sa-l cunosc ...infine,problema e ca acuma refuza sa mă lase sa mă transfer la stiinte sociale și trec pe a lX-a, aici abia trec nu inteleg matematica,fizica, chimia si bacul n-o sa-l iau ever ...cum sa o conving? Ce sa fac? Aici nu vreau sa rămân sub nici-o forma e un liceu plin de drogati si obsedati sexuali nu-i mai suport si nu ai nici-o sansa sa fi atent din cauza nesimtirii lor

Răspuns Câştigător
| Zacase a răspuns:

Ăăă, abia ai intrat, nu ai la portofoliu nicio zi de liceu si deja nu iti mai suporti colegii? Ori esti paranoic, ori ei chiar sunt niste distrusi.
Păi, ramai corigent la o materie la care in mod normal ai putea trece mai pe la limita, asta ca sa fii sigur ca iei corigenta. Astfel poti s-o sperii pe matusa ta sa te lase sa te muti. Oricum, mai e pana acolo. Mi se pare ca te poti muta la alta specializare doar in anul urmator, in vacanta intersemestriala poti schimba clasa dar la aceeasi specializare. Roaga-te si tu, ai un an intreg pana la urma si va trebui sa cedeze si doamna matusi-ta. Daca e genul ala de om care nu da inapoi din cauza orgoliului, atunci poti sa astepti sa faci 18 ani si sa te muti in clasa a 12-a. Cam la limita dar meh, ce nu face omul in situatii de criza... Daca ai ghinionul sa faci 18 ani la inceput de a 12-a atunci imi pare rau pentru tine, viata nu-i dreapta...
Macar gandeste-te ca se poatemai rau decat atat. Am un prieten care a avut media de admitere 9 si ceva, a pus pelista doar optiuni de la 9, 50+, desigur nu a intrat nicaieri, iar acum singurul liceu la care au mai ramas locuri din oras are ultima media de la cel mai bun profil 3 si ceva. Ala bajat ghinionist...

2 răspunsuri:
| DespreHostel a răspuns:

O poti convinge daca ai note mari la celalate materiale care tin de un profil umanwinking si ca nu te poti face la un profil real.

| 15nina1999 explică:

De fapt trec pe a 10 a si chiar am motivele mele sa nu îmi suport scoala, profesori, colegi, mai ales