| anonim_4396 a întrebat:

Am o profesoara careia ii place spaga adica ii place sa ia banii pe meditatii. Am un coleg in clasa care face meditatii si as vrea sa stiu daca el nu ar mai face meditatii cu ea tot note bune i-ar pune? fundita

Răspuns Câştigător
| Diiana232997 a răspuns:

Cunosc multi profesori asa.un prieten de-al meu nu merea la ore la mate si tot note mici primea, dupa ce a mers la ore la mate( la aceeasi profesoara cu care facea si in clasa) a inceput sa ii dea note mai mari.Si nu pentru ca al stii el mai multe, ci pentru ca mergea la ore la ea.

Acum depinde cum invata colegul tau.
Lasa nu te mai stresa tu cu astea ca nu are rost oh go on

5 răspunsuri:
| spxinsane a răspuns:

Ca un profesor da ore in particular nu inseamna ca ii place sa ia spaga. Este normal sa dai ore in particular pe bani si nu pe ochi frumosi.
De obicei cand iei asa ore, cam iti maresti si notele la materia respectiva pentru ca te apuci de invatat si intelegi ce se intampla acolo.

Ii faza cand te a[uci de invatat si iei note mai mari (indiferent daca iei ore in particular de profesoara de la scoala, daca iei de la alt profesor sau dac ate pui singur si inveti).

Spor la invatat

| Parmalat a răspuns:

Auzi, vrei sa faca meditatii cu voi pe degeaba?
N-ai de unde sa stii daca i-ar pune note bune sau proaste, probabil ca i-ar pune notele pe care le merita.
Bineinteles ca daca face meditatii cu ea atunci stie materia si cerintele ei si ia note bune.

| Plague a răspuns:

Uhm...meditatiile se platesc. Aia nu e spaga, sunt ore de lucru petrecute in afara programului scolar si e normal ca profesorul sa fie platit de elev pentru ele. Normal ca profesorul se ataseaza mai repede si mai usor de un elev cu care face si meditatii, si chiar daca e mai slab, datorita faptului ca incearca, si daca invata ce ii da la meditatii (normal ca voi nu stiti ce ii da daca nu faceti), ii da note mai mari putin, de incurajare. Asta e si ideea, si strategia ca prof, daca elevul invata putin ii "arunci un os", maresti nota putin sa il incurajezi sa mai invete. Sper ca te-am ajutat

| BonneLess a răspuns:

Atat am vrut sa zic

| BonneLess a răspuns:

Nu invata deloc baiatul acela si chiar nu este atent la ore, el face galagie si la ora doamnei face ce vrea, practic este un copil care nu invata si de la un timp este cel mai "bun" elev pentru profesori din cauza doamnei. crying