| Virgolici_Florentina_1997 a întrebat:

Am sanse sa ma transfer de la dimitrie cantemir drept Bucuresti la universitate? Am terminat anul 1, iar daca da, in functie de ce criterii se face transferul?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

1.Da, dar numai daca cererea de mobilitate definitiva(transfer) iti va fi aprobata de catre Decanul facultatii primitoare, de catre Decanul facultatii de la care pleci precum si de catre Rectorii celor doua Universitati.
2. Transerul este conditionat de indeplinirea unor criterii generale(stabilite de senatul Universitatii primitoare) si speciale (stabilite de Consiliul facultatii primitoare). Criteriile generale le poti lectura incepand cu Art.62 din pdf-ul :http://www.unibuc.ro/......r_2016.pdf
Criteriile speciale, daca exista, le poti afla fie de la avizierul facultatii de drept primitoare, fie intreband la secretariatul acesteia.

| anonim32104333 a răspuns:

Ce buze senzuale ai...
Lasă studiile și apucă-te de videochat happy