| Rucsi a întrebat:

Buna
am si eu nevoie de niste citate pentru profesori.please help funda:d

Răspuns Câştigător
| PokemonPew a răspuns:

"O inima intelegatoare reprezinta totul la un profesor, si nu o putem aprecia indeajuns.Ne amintim cu stima de profesorii excelenti, dar cu recunostiinta de cei care ne-au influentat sufleteste.Planul de invatamant este o materie prima extrem de necesara, dar caldura reprezinta elementul vital pentru planta aflata in crestere si pentru sufletul copilului." funda? plzz

2 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

"Nici un lucru important nu a fost vreodata realizat
fara pasiune." G. W. F. Hegel

"Fericirea depinde de noi." Aristotel

"Singura modalitate sigura de a nu gresi
este sa nu ai idei noi." Albert Einstein

"Scopul educatiei este acela de a schimba o minte
goala cu una deschisa." Malcolm Forbes

"Toata lumea se plinge ca nu are memorie, dar nimeni nu se vaita
ca nu are logica." La Rochefoucauld

"Trebuie sa incerci necontenit sa urci foarte sus
daca vrei sa vezi foarte departe" Constantin Brancusi

"Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta" N. Iorga

"Nimeni nu ne poate face sa ne simtim inferiori fara permisunea noastra." -Eleonor Roosevelt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu am lasat niciodata scoala sa imi afecteze educatia"-Mark Twain