| 587714 a întrebat:

am si eu nevoie de un sfat:sunt clasa a 12 a si pana acum nu prea am invatat cinestie ce si acum as cam vrea sa ma apuc de invatat sa iau bacul.imi e foarte greu sa invat atat dintr-o data daca o perioada de 3 ani nu prea am invatat.ce sfat imi dati?

Răspuns Câştigător
| tudorsad a răspuns:

Este complicat, dar nu imposibil.
Ca sa poti recupera toti anii, trebuie sa renunti la multe activitati extrascolare si sa dedici cat mai mult timp lecturii.

Daca tu chiar iti doresti sa iei bacul, cu singuranta vei reusi, dar trebuie sa stii ca este ceva de munca. Totusi, avand in vedere ca vrei neaparat sa iei bacul, ai si motive intemeiate. Bazeaza-te pe ele si vei reusi happy

Mult succes

3 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

O sa iti fie mai greu dar daca te chinui o sa reusesti.In primul rand trebuie sa ai materia de la ore...iti faci planuri pe foi si acolo subliniezi cat mai colorat lucurile/datele/informatiile cele mai importante.Incearca sa faci asa la fiecare materie.Eu asa invat cel mai bine.Nu uita, ia-o usor.Nimeni nu zice ca trebuie sa inveti tot deodata.Incearca sa iti faci timp cate o ora in fiecare zi pentru invatat si sa reiei mereu ce ai invatat pentru a nu uita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Uite un scurt ghid care te va ajuta mult dacă îl aplici http://www.lecturirecenzate.ro/2012/08/03/teste-examene-1-motivatia/