| moniii5 a întrebat:

daca am terminat postliceala sanitara pot intra in anul 2 de medicina?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate. Va trebui sa sustii examen de admitere si, daca reusesti, intri in anul I.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu se poate. Examenul de admitere la medicina nu poate fi evitat. In plus, in anul I la medicina faci materii preclinice, foarte necesare unui medic, care nu se fac deloc la scoala postliceala (anatomie si anatomie topografica, fiziologie, biochimie, biofizica)

| moniii5 explică:

Pai asa mi-a spus profesorul doctor de la scoala!

| AtomiX a răspuns:

Ce legatura are? Te poti angaja ca asistent (depinde ce profil ai facut). daca vrei sa intrii la medicina, dai examen de admitere.