| Nicolaş_Pati_2002 a întrebat:

Am si eu o intrebare:
În septembrie ma mut in Bucuresti *eu acum stau în Focsani* si vreau sa merg la liceul acela cu profil bilingv sau ceva de genul, ala de limba engleza. Ei bine ideea e ca, vreau sa aflu mai multe despre el...pe site nu este scris prea mult si vreau sa stiu cum parcurg orele? Ce limba pot alege pe lângă engleza? Cam cât de bine ar trebui sa stiu engleza ca sa intru "Eu ma uit la seriale în limba engleza, inteleg min, sa creez propozitii mi e mai greu dar ma descurc, Cu gramatica stau cât de cât *Nu am avut cea mai strălucită profesoară de engleza*... Am sanse? Imi vor da sa fac niste teste, ce fel de teste, eu ma mut intr a 10?

1 răspuns:
| BroascaCuElice a răspuns:

Esti in clasa a 10-a si ti-e greu sa creezi propozitii in limba engleza dar vrei sa mergi la un liceu bilingv?! Pai, avand in vedere ca e liceu de bilingv engleza trebuie sa poti avea o conversatie intr-o engleza fluenta si de creat propozitii nici nu mai are rost sa vorbim