| Cherisheverything a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de examenul Cambridge. E vreo limita la varsta, cand sa il dai? (am vazut ca majoritatea il dau in a 10a sau a 11a) Te ajuta cu ceva mai exact? Cat de greu este? (asta daca l-a dat cineva).

Fundita celui mai folositor raspuns happy

Răspuns Câştigător
| ancan a răspuns:

Pai este foarte util. Este recunoscut toata viata, national si international, de catre toate firmele, deci te va ajuta foarte mult la obtinerea unui loc de munca.
O prietena de-a mea si'a cumparat o carte cu exercitii pentru Cambridge, a costat'o 80 de lei, si tin sa mentionez ca sunt foarte grele sad
O alta prietena de-a mea a sustinut examenul luna trecuta, si nu stie daca il va trece, plus ca taxa este cam usturatoare, 5 mil 800. cam asa ceva.
Aa. si inca ceva. stii ca poti da examenul cambridge in doua perioade ale anului, una in ianuarie parca, si una in iunie.
Daca pana anul acesta le puteai sustine in orasul tau, ei acum, daca alegi sa'l dai iarna, va trebui sa te mobilizezi la Bucuresti happy

Uite inca un avantaj al examenului Cambridge.
Daca il promovezi, nu mai trebuie sa dai bac-ul la proba de engleza. Dar, eu aleg sa le dau pe amandoua, nu strica o diploma in plus, nu?happy

In fine, eu voi da Cambridge-ul anul viitor happy