| Dyutza_9075 a întrebat:

Am si eu o intrebare scoala postliceala inseamna ca dupa ce termini scoala generala te inscrii la aceasta scoala si apoi dupa ce termini iesi cu o specializare si poti lucra in acel domeniu, cum ar fi asistenta medicala? Am nevoie de informatii pentru o prietena.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, pentru a urma o scoala postliceala(cum ii spune chiar numele) trebuie sa fi absolvit liceul. Numai bine!

| anka a răspuns:

Daca e scoala POSTLICEALA se face dupa liceu nu dupa generala. Obtii specializarea pentru care te pregatesti. Daca vrei sa devii asistenta medicala urmezi Scoala Postliceala Sanitara.

| Sorinella20 a răspuns:

Nu. Scoala postiliceala, este o unitate de invatamant la care te poti inscrie dupa ce termini liceul. Ca sa te poti inscrie la o scoala de asistentza medicala, trebuie sa ai examenul de bacalaureat luat.winking Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc mult pentru raspunsuri, am sa-i transmit prietenei mele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc mult ptr raspunsuri, am sa-i transmit prietenei mele.