| Kisd a întrebat:

Buna, am si eu o întrebare, sunt în clasa a 8 - si am întârziat 2 minute la ora si profesorul a ajuns la si 3 minute iar eu la si 5. Ne-a ascultat pe noi cei 7 colegi care am întârziat si ne-a pus 3, avea voie? Eu i-am spus sa îmi pună absenta si plec iar ea a spus ca îmi da 5 la purtare, e corect? Si ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Mizgurel a răspuns:

Profesorii nu au voie sa te asculte pentru ca ai intarziat, singura pedepsa pe care le poate aplica impotriva ta este absenta in cazul in care ai intarziat, nu conteaza cat ai intarziat. daca ameninta ca iti scade nota la purtare, ameninta-l ca ii faci plangere la inspectorat. Sau ii faci cerere scrisa directorului/directoarei.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, avea voie. Dar cred ca numai tu ai luat 3. Pentru ca nu ai stiut lectia. Scoala inseamna si disciplina nu numai invatat.

| Kisd explică (pentru darrio2007):

Nu numai eu ci 7 colegii am luat

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca avea voie, odata ce ai dovedit ca nu stii, ai primit nota meritata.
Daca voiai absenta, terbuia sa nu intri la ora, deloc.

Ai premiat un raspuns incorect, dat de un copilas mic, care habar nu are de leguile si regulile invatatmantului.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai dat funda unuia (ca tine) care ți-a ținut isonul, deși celelalte răspunsuri erau corecte.

| Lukasssz a răspuns:

Profesori idioti...

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Are voie să-ți dea 3 dacă n-ai știut. E normal și nu poți face nimic decât să înveți la ora viitoare.
De faza cu nota la purtare nu știu ce să zic. Un coleg a înjurat o profesoară de la altă clasă și s-a ales cu 7; nu cred că tu pentru atât iei 5.

| Cehoslovacia a răspuns:

Data viitoare iti pregatesti lectia, daca invatai nu luai 3. la munca ce-o sa faci? pentru 1 minut iti taie o ora de munca happy

| Kisd explică (pentru Cehoslovacia):

Da,dar nu e corect sa ne asculte ca am întârziat 120 de secunde și doar pe noi și sa ma mai și amenințe ca îmi da 5 l purtare daca plec sa poată sa îmi pună un 3 în catalog sa îmi strice media