| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare, unde poti munci daca nu ai 8 clase?

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Inscrie-te la programul ''A doua sansa'' si fa macar 8 clase, 10 ar fi de preferat.Fiindca nu poti face mai nimic cu mai putin de 8 clase, decat sa iti rupi spatele carand diverse lucruri sau la negru.Succes iti doresc!

| Violleta2022 a răspuns:

Oriunde este munca necalificata si nu ti se cere nici o diploma: constructii, gradini, sere, camp, agricultura, sapat santuri, vidanjor la canalizari samd.
Varsta minima de angajare este 16 ani!

| minrest a răspuns:

Sa muncesti ai putea, ca salahor si randas, la negru, dar pentru ca e o viata prea nasoala, termina scoala generala, oricat ti-ar fi de greu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La negru?

| EvilMayDie64 a răspuns:

Nu prea ai unde sa lucrezi legal daca nu ai 8 clase. Poate doar la fabrica, dar stiu ca si aia iti cer minimul asta.

| AllexXtreme a răspuns:

Salut, eu am 8 clase am 21 de ani, și muncesc ca șofer pe dubă, fac și în tara și in afara! Am muncit și în spălătorie, si ca șofer în construcții materiale, cam peste tot nu e o problema asta.

| AllexXtreme a răspuns:

Ah frate nu am citit bine întrebarea ta, am crezut ca zici dacă ai 8 clase! Pai dacă nu ai8 clase nu prea poți muncii ca șofer... Nu știu ce sa zic, poate la construcții materiale sa fi de ajutor, dar și acolo îți cere 8 clase măcar. nu stiu