| Uptown a întrebat:

Buna,am și eu o intrebarica...care sunt șansele sa pice Ion sau Enigma Otiliei la bac 2018? (având in vedere faptul ca au picat la sesiunea specială a bacului tot anul acesta -2018-)

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Destul de mici. Nu prea s-a dat ce s-a dat la olimpici. ORicum eu cred ca poezie dau.

| Uptown explică (pentru Adry05):

Okkk,mersi tare mult!
Și eu cred ca poezie va fi happy

| sierra1 a răspuns:

Răspunsulețul ar fi așa:
varianta de bac se extrage (tragere sa sorți) dintr-o multitudine de variante posibile. Dacă sunt 100 variante atunci probabilitatea e de 1/100

| Uptown explică (pentru sierra1):

Uuuh...deci nu exista o logica in ce pica, adică nu se considera ce s-a mai dat și alea alea...am inteles!
Mersi frumos!

| Anon31241212 a răspuns:

La bac la real pica liric iar la uman dramatic. Bacovia sau eminescu. Nu are ce romane sa mai dea ca anul trecut o dat ion, anul asta la. speciala enigma, ultima noapte e in modelul de bac. Doar daca da morometii sau baltagul. Da morometii o dat anul trecut la uman. Si asta cu trasul la sorti e o porcarie, nu da niciodata la fel. Si nu da acelasi gen mai mult de 3 ani la rand.

| Uptown explică (pentru Anon31241212):

Asta ma gândeam și eu... daaar mie cam teama sa risc prea mult happy Nu putem sti sigur ce pica deci...Ce zici de povestea lui Harap-Alb sau nuvele?

| Anon31241212 a răspuns (pentru Uptown):

Harap Alb nu cred ca da. De nuvele, as zice ca e mai probabil sa pice Alexandru Lapusneanu, fiindca are legatura cu istoria si este anul centenarului.
Uite la olimpici cum a dat:
https://a1.ro/......64790.html

| Uptown explică (pentru Anon31241212):

Este adevărat ce zici.
Da am văzut subiectele, le-am și rezolvat happy
Mulțumesc frumos pentru răspunsuri!