| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o nelamurire, cate randuri de caiet inseamna 130 de cuvinte? (am ca tema sa fac un text de 130 de cuvinte si nu stiu cam cat ar veni)

Răspuns Câştigător
| bozioru a răspuns:

Aproximativ 13 randuri, daca scrii normal iti intra 10-11 cuvinte pe un rand de caiet A4.

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu înţeleg ce importanţă are în cît spaţiu intră 130 de cuvinte. Concepi un text de 130 de cuvinte, vezi în cîte rînduri au intrat şi ai rezolvat problema.
Oare e chiar atît de greu de compus un text de 130 de cuvinte?

| αnny a răspuns:

O sa-ti intre cam 10-11 randuri, dar ca sa-ti intre aceste randuri nu va trebui sa scrii prea mare! Succes!