| xSunriseX a întrebat:

am si eu o problema.de curand avem banchet de clasa a8a.si scoala ne obliga sa dam fondul pentru a face ei reparatsii in scoala.eu am vazut la tv ca nu e obligatoriu.si ei zic ca daca nu dam fondul.nu ne dau fisele pentru liceu.eu cu cativa colegi nu il dam.ma puteti ajuta cu ceva? este obligatoriu?

Răspuns Câştigător
| Epurean a răspuns:

Eu din cate stiu nu e obligatoriu, ei va zic toate lucrurile astea ca sa va sperie.Nu au voie sa nu va dea, este ilegal. Oricum mai bine dai si scapi de toata povestea, te asteapa examenele de sfarsit de an si poate te mai trezesti cu surprize

1 răspuns:
| ruxi1728102 a răspuns:

Este obligatoriu din punctul lor de vedere.problema asta am avut-o, o am, si o s-o am cred si cu copii mei daca ei nu justifica banii pe care noi ii dam ca sa ii bage ei in buzunar
oricum stai linistit/a ca tot o sa dai.pe a12a o sa te puna sa platesti toate restantele