| andreeasora a întrebat:

Am si eu o problema,îmi este foarte frica de profa mea de mate si nustiu ce sa mai fac.Ea este o tipa de treaba, dar nustiu ce sa mai fac cand ma scoate la tabla ma înmoi toata si ma pierd.Si vaza cea mai nasoala este ca ea e diriginta prietenului meu si ne-a prins cand ne sarutam si acum i-a picat pe mine si îmi este frica. Aveti vreo idee ce sa fac, va rog.Dau funda

Răspuns Câştigător
| AndreiCP a răspuns:

Nu vad de ce te-ai putea pierde la tabla, din cauza profesoarei desprea care tu zici ca de fapt e de treaba, oricum, faza cu sarutatul nu vad de ce ar afecta-o pe ea, adica e doar diriginta, fiecare face ce vrea cu viata lui laughing). Dar daca vrei sa scapi de asa zisele temeri, opreste-o odata dupa ora, mai retras si intreab-o elegant daca are ceva cu tine, si de ce, daca chiar ar ceva iti ceri scuze politicos, si nu o sa mai ai probleme.

3 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Nu da atentie acestor intamplari big grin nu are ce sa-ti faca! trebuie sa te calmezi si sa te gandesti ca iesitul la tabla e ca si mersul la magazin (latesti si comanzi) doar ca la tabla trebuie sa scrii. Imagineaza-ti ca profesoara este un fel de vanzator al cunoasterii. Stii despre ce produs (materia predata de ea) e vorba te premiaza, nu stii tot te premiaza doar ca noata nu este buna big grin Bafta!

| cristinela4 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa te pregatesti intensiv si asa nu te vei pierde la tabla

| spunemi a răspuns:

Incearca sa te calmezi... singura putere a doamnei e sa iti dea nota mica ...concentreaza -te pe exercitiu si nu o privii deloc pe profa