| ionutz24_2810 a întrebat:

am si eu o tema la educatie civica si am nevoie de niste exemple pentru urmatoarele: a.libertatea de exprimare nu este insotita de libertatea de actiune

b.libertatea de actiune nu este insotita de cea de exprimare
c.libertatea de actiune si cea de exprimare se manifesta simultan
d.libertatea de expirmare si cea de actiune sunt interzise

dau fundita (mersi anticipat)

Răspuns Câştigător
| Shery a răspuns:

A. am libertatea de a spune ca mi-as dori ca profa de mate sa cada pe scari(de ex), dar nu am libertatea de a o impinge pe scari efectiv.
b...
c. am libertatea de a-mi exprima dorinta de a manca o inghetata, dar si libertatea de a o cumpara
d...