| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy am terminat de citit baltagul, ce carti imi recomandati, mentionez ca sunt clasa a opta. happy

8 răspunsuri:
| Anonime a răspuns:

Pai iti recomand cateva texte, nu neaparat carti pentru clasa a8-a:
Moara cu noroc-lectura suplimentara (i.slavici)
Popa Tanda i.slavici
Hagi Tudose-lect suplimentare(B.S.Delavrancea)
O scrisoare pierduta
Alexandru Lapusneanu-C.Negruzzi
Miorita
Cam atat din literatura clasei a-8-a.Dar daca vrei sa citesti pentru tine, citeste "Singur pe lume" H.Malot.Este cea mai frumoasa si impresionanta carte pe care am citit-o.
Sper ca ti-am fost de ajutor.Iti urez mult succes in noul an scolar si bafta la examene!

| LifeInPink a răspuns:

''invitatie la vals '' de mihail Drumes ( ii o caret de dragoste foarte faina, ii preferata mea )

| mrclaust a răspuns:

Othello si... fale un rezumat la ambele si posteazale pe net pentru mine.

| Ivanaaa a răspuns:

Fablehaven toate volumelehappy.Ii foarte interesant.Cel mai frumos este fablehaven tinutul magichappy. Sper ca te-am ajutatwinking.

| szmotovio a răspuns:

Ion-liviu rebreanu
moara cu noroc-i.slavici
si felicitari pentru ca citesti

| AleB a răspuns:

10 negri mititei de Aghata Cristie
Testamentul incasului de Karl May
Copiii capitanului Grand de Jules Verne
Ann Brashareas- Pantalonii Calatori
Acestea le-am citit si eu.

| Flokfighter a răspuns:

Citeste Fratii Jderi. iti va folosi pentru clasa a 9-a (ascultama!) Succes big grin