Întrebare recomandată | Alexandra9513 a întrebat:

Am terminat recent cateva cursuri de makeup in strainatate, dar as vrea sa particip la cursul Claudiei Nita. As vrea sa stiu care sunt conditiile de participate la acest curs, cat si la restul cursurilor din cadrul scolii de machiaj a Oxanei Novacovici, deoarece majoritatea cursurilor acreditate cer obligatoriu BAC-ul, iar eu am plecat in strainatate impreuna cu familia imediat dupa ce am terminat clasa a 11 a. Momentan incerc sa-mi echivalez aici sa sustin examenul de bacalaureat, insa intre timp vreau sa stiu daca se poate participa cu diploma de absolvire a 10 clase...

1 răspuns:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa dai un telefon si sa intrebi
ai o probabilitate foarte mica, sa gasesti pe cineva aici care a fost la cursurile alea si fara sa fi avut bac-ul, si deci a avut exact problema ta

insa ce spui tu mi se pare absolut aberant, doar ca sa faci cursuri de make-up iti trebuie bac-ul... de ce?!? care e materia la care ai dat examen la bac este indispensabila pentru cursul de makeup?
matematica? romana (limba materna)? fizica? care?

poate, POATE as intelege chimia, cu toate ca nu vad la ce ti-ar folosi la makeup, insa nu numai ca e optionala, dar la multe profiluri nu e deloc