| smekera123 a întrebat:

Buna!
Am văzut ca in fiecare an se schimba cărțile pentru evaluarea nationala de clasa a 8 a și mereu se schimba anul de pe ele, știți cumva de ce?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul este foarte simplu: aproape in fiecare an se schimba manualele, unele avand alti autori si altele doar sunt modificate si completate si in fiecare an se tiparesc manuale si pe ele este trecut anul tiparirii.

| smekera123 explică (pentru Ioandelasal):

Deci nu se schimba f mult materia, Adica eu dau in 2024 și îmi iau cărțile de 2023 de acum sa ma apuc de învățat, e Ok?

| Ioandelasal a răspuns (pentru smekera123):

Poti sa te apuci de invatat, din manualele pe care le-ai avut in fiecare an scolar.

| skrcsbfts a răspuns (pentru smekera123):

Eu zic ca e ok si daca ti le iei de acum. Eu dau anul acesta EN, dar profa mea de meditatii m-a sfatuit sa nu ma chinui sa gasesc neaparat culegeri din 2023. Singurul lucru pe care l-am observat este ca difera nr paginilor la care sunt anumite exercitii si au mai fost adaugate cateva lectii la inceputul culegerilor.