| Irinarian a întrebat:

anul aceasta am bacul, fac meditații la mate dar pricep cam greu, oare ce sa fac sa învăț mai bine? Stau toată ziua și fac exercitii, de curând m-am apucat sa învăț la română sunt pe m2. Ce credeți că pica anul acesta la bac? Cum sa fac sa învăț mai bine, va rog sa-mi dați un sfat. Oare am timp sa învăț pana la vara?

Răspuns Apreciat de Editori
| MagdiLala a răspuns:

Salut! Matematica este o stiinta exacta si nu e deloc usoara, daca pricepi greu de la meditator probabil e cazul sa iti schimbi profesorul. Oricum, ai dreptate, exercitiul este singurul mod de a invata.
Cat despre romana, este foarte subiectiva. Cel mai bine este sa te asiguri ca citesti toate operele si poeziile ca sa iti fie mai usor cand faci un comentariu, nu sa-l inveti papagaliceste. Pana si la romana ar trebui sa inveti oarecum logic, fa-ti scheme, subliniaza, informeaza-te din mai multe surse.
Timp inca e, vezi ce faci la simulari ca sa-ti faci o idee cam de ce nivel esti, dupa vezi ce lacune ai si incearca sa le rezolvi. Bafta la bac!

1 răspuns:
| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

Sigur nu pica ce a picat anul trecut, mai e timp sa inveti daca nu in toamna e oricum mai ușor. Bafta