| Lulu82 a întrebat:

Buna! Anul ăsta am simulare de bacalaureat însă am o nelămurire. Este neapărat nevoie sa ai un profesor care să predea la clasă materia pentru proba la alegere? Și, de asemenea, ai nevoie de un profesor care să te înscrie în examen sau te poți înscrie și singur?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Elevii NU sunt inscriși automat. E voința lor cea care decide.

Te inscrii singur... dar parcă ți-am mai spus?

| Lulu82 explică (pentru sierra1):

Mulțumesc pentru răspuns. Întrebam pentru că eu vreau sa dau la sociologie și nu am un profesor la clasa care să predea. O doamne profesoara m-a informat că trebuie să meargă ea cu o lista a elevilor care vor sa de-a la aceasta materie la alegere la director.

| sierra1 a răspuns (pentru Lulu82):

Succes

3 răspunsuri:
| omuletulofficial a răspuns:

Toti elevii sunt inscrisi automat la bacalaureat, asta daca ai note de peste 5 la materiile din care dai Bac-ul.