| Punishment a întrebat:

Anul asta dau bacu din info si sunt cam paralel. De ce sa ma apuc sa invat? Ce imi indicati?
P. S. stiu ca trebuie sa invat dar ce mai exact?

13 răspunsuri:
| hiphopbeatz a răspuns:

Algoritmiii de lucru, matrice, tot ce ti s-a predat important.
Incepi cu a 9-a pentru a face un"review"

De ce ai ales informatica, daca esti paralel?

pace si succes!

| PisicaAristocrata a răspuns:

Incepe cu ceva teorie.Invata cate tipuri de memorii sunt si la ce foloseste fiecare, apoi despre procesoare; nu ti-ar strica un manual de instructiuni, un fel de ghid pentru Microsoft Word 2003 (nu cred ca pentru competente digitale ai nevoie de MW 2007). Nu e greu, da un search la google si cauta variante de bac pentru competente digitale.Intereseaza-te,poate si la tine in oras se tin cursuri de pregatire pentru elevii de clasa a XII-a in vederea acestui examen. Nu uita de HTML, am vazut si asta in variante. E mai greu, dar nu-i imposibil. Dupa ce stapanesti destul de bine toate chestiile astea, apuca-te de variante.Rezolva cate poti.Asa inveti.Intereseaza-te pe net despre ECDL-e un alt examen pe comp, inseamna o diploma in plus si astfel te pregatesti si mai bine pentru bac.Bafta!

| asya a răspuns:

Daca esti paralel...inseamna ca ori nu ai inteles nimic din ce ti s-a predat ori nu ai fost atent! Singur nu ai cum sa inveti pentru ca este o materie dificila pentru cei ce nu o inteleg de la inceput! Iti sugerez sa iei niste ore in particular, asta te poate ajuta mult!

| Girl1234566547 a răspuns:

Mdea, in aceeasi situatie sunt si eu baiatulaughing... in fine trecem noi peste,winking mult succes!

| 16.laura.16 a răspuns:

Bacul adica atestatul obligatoriu? daca da,
http://www.cncbacau.byethost17.com/....../index.php
gasesti toul aici.

| HBK a răspuns:

Te referi la competentele digitale, nu? In mod sigur nu se stie fiind pentru prima oara, dar din ce am auzit, sa stii sa lucrezi in word, excel, power point, sa stii sa utilizezi unele programe, internetul.bafta oricum.

| flyleaf22 a răspuns:

Invata notiunile de Word, Excel, Power Point, Acces, sisteme de operare si HTML. Iti recomand sa mergi la o librarie si sa iti iei niste carti de pe care sa inveti caci la scoala nu cred ca ai facut mare lucru.

| flyleaf22 a răspuns:

Inca ceva... e vorba de acele competente digitale sau proba "clasica" la informatica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa inveti definitia informaticiii, monitorul, unitatea centrala, sistemul software, ce ti-a fost predat la scoala, tastele de la tastatura etc

| Punishment explică:

Mda...multumesc de urari.
@HBK ma refer la info pascal, nu la competente. In mare le stiu si in mare imi lipsesc cunostintele de baza, ca daca ma uit la o problema rezolvata imi sunt cunoscute alea pe acolo

| Punishment explică:

Oameni buni... informatica clasic...probleme in pascal, nu TIC.

| Punishment explică:

Mda... let's hope so ^^

| AlexaCh a răspuns:

Pai ce lectii ai invatat tu in ultimul timp pe alea trebuie sa te bazezi cel mai mult sa inveti si desigur si sa te uiti sa vezi ce ai facut si in urma deci eu te sfatuiesc sa te apunci de invatat ca e foarte greu sa ei bacaloreatul! succes!