| anonim_4396 a întrebat:

Anul ăsta dau bacul la Anatomie și trebuie să învăț cum se face problema cu ADN și ARN de la subiectul II, dar profesoara mea nu predă deloc bine și nu pot înțelege nimic. Am găsit un eBook unde pare că explică bine ce și cum, dar trebuie să achiziționez un abonament (liceunet.ro). Ai mei nu au card și mă gândeam dacă cineva (care deja are cont pe site) ar fi darnic să-mi trimită și mie pe e-mail fișierul (sau un link, ceva)? Sau măcar altă sursă de informație de unde pot învăța cum se face acest gen de problemă. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te ajut eu daca vrei, am dat bacul la bio anul trecut si problemele alea sunt nimicuri. Putem vorbi pe o retea de socializare daca vrei, sau pe acest site dar cred ca e mai complicat.

| Blablablah a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc! Trimite-mi te rog un mesaj aici ca să discutăm mai bine

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Gasesti pe net culegeri de pregatire pentru bac in format pdf si gratis. Pe scribd.ro am vazut multe. Doar cauta pe google o anumita carte si gasesti. Acolo se explica pas cu pas cum se fac acele probleme. Vezi ca pe scribd poti descarca acele pdf-uri daca iti faci cont (eu ma loghez cu Facebook) si incarci si tu un fisier (poate sa fie orice fisier, chiar si un word cu o reteta de prajituri).