| Nataliaa2176 a întrebat:

As avea nevoie de un sfat! Anul viitor vreau sa ma inscriu la facultate insa nu m-am hotarat daca sa aleg facultatea de contabilitate si informatica de gestiune sau facultatea de finanțe bănci, mie mi-ar placea oricare dintre cele doua. As vrea sa stiu ce imi poate oferi fiecare dupa finalizarea studiilor... Si daca sa aleg Universitatea Crestina Dimitrie Cantemir sau Academia de Studii Economice! Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o facultate nu vine cu loc de munca asigurat, asta este clar si sigur.
Dupa terminarea facultatii, este datoria ta sa cauti de munca, sa mergi la interviuri, concursuri, sperand sa ai o sansa sa gasesti de munca in acel domeniu.