| NothingNewForYou a întrebat:

as avea si eu o intrebare la voi, in special celora care stiu! Stiti cumva ce carti trebuie sa citesc in vacanta aceasta sau in timpul anului scolar care v-a incepe pentru ca eu am trecut in clasa a 9a si as vrea sa incep de pe acum sa citesc. Si la ce materii se dau teze? multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Lady.Love a răspuns:

Tezele le dai in functie de profil, de exemplu eu sunt la mate-info si dau din mate, info, romana, iar la alegere din chimie/ fizica/ biologie.
De citit poti sa citesti:
Romanul adolescentului miop - Mircea Eliade
Viata ca o prada - Marin Preda
O noapte furtunoasa - I.L. Caragiale
Eu asta iti recomand pentru ca nu a mai ramas foarte mult din vacanta ca sa poti citi mai multe.
Mult succes! Sper ca te-am putut ajuta.

2 răspunsuri:
| Sorana087 a răspuns:

Buna,pentru clasa a9a din cate stiu eu noua ne-a dat sa citim:Maytrei, Mara, Ion si fratii jderii; iar cu tezele e alta treaba pentru ca nu stiu pe ce profil esti tu.

| NothingNewForYou explică:

Pai. sunt la profilul stiinte ale naturii, scuzati ca am uitat sa scriu