| Depoka a întrebat:

Bună.
Aș dori cateva păreri in legatura cu notele de subsol.
Dacă doua lucrări de licență au unele paragrafe identice, dar având notele de subsol, se pune ca plagiat?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand am dat eu licenta se spunea in mod agramat "cartile din carti se face".hee hee Astazi exista reguli. Uite o carte pe care poti s-o downloadezi si s-o citesti: https://bit.ly/3BNKWMY
N-are decat 23 de pagini.

| T0T a răspuns:

Nu se pune niciun plagiat dacă prezinți sursa. E foarte comun ca mai multe lucrări de licență să aibă surse de inspirație comune. Chiar și așa, nu exagera.

| Depoka explică (pentru T0T):

Desigur. Mulțumesc mult!