| Theya1703 a întrebat:

As dori sa citesc carte de dragoste triste. Recomandati-mi cartile care v-au impresionat cel mai mult. Multumesc. :d

9 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

Eugene Sue-Misterele Parisului; Stendhal-Manastirea din Parma; Victor Hugo-Notre Dame de Paris; Lev Tolstoi-Anna Karenina; Lev Tolstoi-Razboi si pace; Liviu Rebreanu-Adam si Eva; Liviu Rebreanu-Padurea spanzuratilor. Ar mai fi si altele.Nu sunt toate neaparat carti de dragoste, dar contin in ele anumite povesti de dragoste triste.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Pe aripile vantului
o poti citi aici: http://cartielectronice.blogspot.com/......ui-de.html

-cele doua diane de alexandre dumas
o poti citi aici:
http://www.cartiok.ro/......4%83-diane

Mizerabilii - Victor Hugo

ps:daca arata spam, si nu site-ul, tr mesaj privat

| baru a răspuns:

Sall. Rosu si Negru.

| Adryana a răspuns:

Buna. Mizerabilii - Victor Hugo, Doi ochi albastrii - Thomas Hardy, Scrisoare de dragoste- Mihail Drumes

| KisaTheCute a răspuns:

Heyo!

Pe aripile vantului.
Pasarea spin.

Astea mi-au placut mie. Nu sunt neaparat foarte triste, dar sunt superbe!

Pa, pa!

| MatsuKeruGirl a răspuns:

Scrisoare de dragoste - mihail drumes, invitatia la vals - mihail drumes, elevul dima dintr-a saptea - mihail drumes

| Feel a răspuns:

Invitatie la vals. Am citit-o si ma facea foarte des sa plang.

| AnnA_8929 a răspuns:

Draga John- Nicholas Sparks; Ultimul cantec-Nicholas Sparks; Pasarea Spin- Cullen McColleghen; Se numea Sarah- Tatiana de Rosnay [ nu este de dragoste dar pe mine ma emotionat foarte mult, este o carte foarte buna]; Leaganul pisicii- Maurice Baring; Pe aripile vantului- Margaret Michell; Amurg, Luna noua, Eclipsa, Zori de zi- Stephenie Meyer. Sper ca te-am ajutat happy

| Theya1703 explică:

Carti* ma scuzatibig grin