| Lorena_Dascalu_1990 a întrebat:

As dori sa ma transfer de la Colegiul National "Garabet Ibraileanu" Iasi la Colegiul National "Mihai Eminescu" Iasi pe acelasi profil(stiinte ale naturii) dar nu stiu la ce ar trebui sa dau diferente sau daca am sanse de intrat va rog ajutati-ma!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu schimbi profilul atunci nu trebuie sa dai diferente.
Tot ce trebuie este sa ai media ultimei clase de liceu cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi, sa nu se depaseasca numarul maxim de elevi din acea clasa (30 elevi) si sa ti se aprobe transferul de CA al liceului de transfer.