| Derude a întrebat:

As dori sa stiu in ce consta admiterea la facultea de limbi straine la litere la univeritatea babes bolyai din cluj. M-am gandit sa studiez germana si inca o limba straina. As vrea sa stiu cat de mult trebuie sa cunosc limbile pe care le studiez, care sunt probele si cum se calculeaza admiterea. La germana ma descurc cat de cat, dar vreau sa o invat mai bine la facultate. Pot sa spun ca pot purta o conversatie dar am greseli gramaticale, deci nu o stiu chiar asa de bine.
Multumesc.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru engleza si germana competentele lingvistice ale candidatilor trebuie sa fie la nivel avansat --- vezi punctul "B" din Regulament :http://lett.ubbcluj.ro/admitere/nivel-licenta/
Tot in Regulamentul admiterii vei gasi si criteriile de selectie.