| Adina_Georgiana_1997 a întrebat:

As dori sa stiu mai multe despre protectia consumatorului, daca se poate. Mai exact, ce materii sunt esentiale, daca exista multe licee cu aceasta specialitate si as dori sa stiu mai multe despre aceasta slujba. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| D3letrix a răspuns:

Eu am studiat despre protectia consumatorului la profilul economic in clasa a x-a.Materia se numea Protectia consumatorului.Mai studiezi foarte putin despre ea si la Educatie Antreprenoriala tot in a 10a.

| iZberg a răspuns:

Protectia consumatorului face parte din profilul comert, deci tot ce inseamna comert (mai intra si ed. antreprenorial, comunicare profesionala...) trebuie sa stii

| Adina_Georgiana_1997 explică (pentru iZberg):

Aaaa deci la facultate trebuie sa dau la comert?