| NVSCS555 a întrebat:

As dori si eu un rezumat scurt la cartea harry potter si talismanele mortii. Urgent va rog!

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nici macar Harry Potter nu poti sa citesti?
Pun pariu ca, altfel, te plictisesti de moarte stand in casa de zile intregi.

| danbnz a răspuns:

@sierra1
Iar copiezi raspunsuri?

| sierra1 a răspuns:

Mami (ăla cu bâza), la secuuda la care dădeam răspuns, NU erai prezent.

de ce "iar" - ne-am mai întâlnit cumva?

| Apokales a răspuns:

Uita-te la film, de ce n-o faci?

| aumih16 a răspuns:

Eu l-am vazut! e bun! prima data in prima parte se intorc ei la hogwarts! dar numai e ce a fost odata candva! mai ales ca au pus stapanire cei de la viperini pe scoala! se intorc dar cu riscuri totodata! le mor o parte din prieteni! cum ar fi fred weasley dobby spiridusul colin creevey si multi altii! celalalt george weasley a supravietuit! in fine supravietuiesc harry potter hermione granger dar si ron weasley! stiu ca in a doua parte vincent crabbe si gregory goyle! mor si ei! dupa ce chiar vincent crabbe a pornit aceasta vraja cu flacari! gregory goyle cade in aceasta vraja cu flacari! si moare! supravietuiesc draco malfoy si blaise zabini! si continua drumul mai departe in hogwarts! in fine vine ala voldemort! cu o bagheta noua! sterpelita de la albus dumbledore decedat in filmul anterior! de altfel in prima parte severus snape a murit ucis de sarpele lui voldemort! nagini! el e cunoscut ca l-a scapat harry potter de la zoo! in primul film daca va mai amintiti! cand a intrat in locul sarpelui ala dudley dursley! da si numai putea sa iasa! in fine se casatoresc pe final! harry potter si ginny weasley! au copii ii trimit la hogwarts! ron weasley si hermione granger! au copii ii trimit la hogwarts! draco malfoy si astoria greengrass! au copii ii trimit la hogwarts! frumos film! dar si trist! totodata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harry stătea supărat pe canapeaua din sufragerie, Hermione a observat asta și s-a așezat lângă el.
Între timp Ron și-a făcut declarația pe proprie răspundere, și a plecat la Kaufland la cumparături.
-Ce vă iau de la kauf? exclamă Ron într-un ton isteric...
-Tampoane, spune Hermione.
-OK, ceau!
Se puse călare pe matura lui 1.9 tdi 16v 4 cilindri în linie din 2009, și se făcură nevăzut!
Ron era pe drum, dar dacă ar fi știut ce se întâmpla în absența lui, probabil ar fi rezistat fără mici și cocacola pe toată durata carantinei!
Hermione nu suporta să-l vadă pe Harry așa de trist, covid-19 părea mai amenințător decât Voldemort, chiar dacă era mort!
-Harry, cum aș putea să te fac să te simți mai bine?
-Nu poți, nimeni nu poate! Exclamă Harry pe un ton moleșitor.
-Nici, asta?
-Hermione!? Ce dracu faci?
Hermione tocmai îi arătase lui Harry ceea ce nici măcar Ginny nu-i arătase...
-Ce dracu se întâmplă aici!
Da... Ron nici măcar nu plecase de acasă, vina bujiilor defectuoase, și a asistat la toată scena.
-Tu nu erai la Kaufland? Spune Hermione surprinsă și rușinată în același timp.
-Nu, nu pornește mătura, cred că s-au stricat iar bujiile.
-Păi ți-am zis să nu mai iei bujii de pe Olx că iei țeapă, prost mai ești! Spuse Harry râzând și cu un ton de superioritate.
-Lasă bujiile și explică-mi de ce te holbezi la păsărica iubită-mi!
-Mă holbez la ce vreau eu! Spune Harry pe același ton.
S-a lăsat cu bătaie, cu despărțiri, aflase și Ginny, dar ce-i mai rău încă avea să urmeze...
După o săptămână de la acel nefericit eveniment, toți trei au
fost diagnosticați cu Covid-19, Harry și Ron au murit și Hermione, rămasă singură avea să plece la Ginny, să-i spună cele întâmplate, și să-i arate și ei păsărica...