| cristina_6629 a întrebat:

As vrea cateva titluri de carti pe care sa le citesc. Nu stiu ce sa mai citesc. Am 16 ani. Astept parerile voastre. Multumesc!

8 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Pai,eu am inceput sa citesc poezii de victor hugo,shelley,ermontov,baconsky, marin sorescu, macedonski.incearca eseu despre orbire de saramago,femeia nisipurilor de kobo abe,alchimistul de paulo coelho, crima si pedeapsa de dostoievski, taras bulba de gogol.stergarul cu cocos de bulgakov.maitreyi si sarpele de eliade.rem si domnisoara christina de cartarescu.

| ruxi1728102 a răspuns:

Apuca-te de carti politiste. ceva de agatha christie poate
sau...carti de dragoste? desi sunt mai slabe

| CartideCitit a răspuns:

Alege-ti cartile preferate citind recenzii.
Poti incepe de aici : http://www.cartidecitit.ro/recenzii-carti

| nicole_2011 a răspuns:

Trebuie sa citesti Invitatie la vals de Mihail Drumes.e foarte frumoasa

| leoaica_1036 a răspuns:

Liviu Rebreanu-Adam si Eva

| dollydee a răspuns:

Mademoselle, cartarescu nu a scris domnisoara cristina...a scris "orbitor" si e un roman superb, "De ce iubim femeile" este iarasi o carte frumosa. Hm.mandrie si prejudecata, Jane Eyre, Cel mai iubit dintre pamanteni, Marele singuratic de Marin preda, Adam si Eva de rebreanu, Dama cu camelii de al. dumas fiul, contele de monte cristo.sunt multe carti frumoase pe care le poti lectura. Imi cer scuze ca nu ti-am enumerat toti autorii, dar sunt sigura ca le gasesti tu.

| Anonim232323 a răspuns:

Ciresarii etc

| Roscataaa a răspuns:

Morometii
Mara
FAta de la tara :d