| Denysamaria3 a întrebat:

Buna, as vrea sa dau la un liceu pedagogic pe profil de educatoare vreau sa stiu daca iti trebuie facultate

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa dau la un liceu pedagogic pe profil de educatoare vreau sa stiu daca iti trebuie facultate"

ciudat dar:
- pentru liceu nu-ți trebuie facultate
- pentru facultate nu-ți trebuie liceu pedagogic ci oricare altul

| Wr3nch a răspuns:

Iti trebuie liceu ca sa te inscrii la facultate, nu inverslaughing Poti fi educatoare si doar cu liceu dar daca faci si facultate ai salariul mai mare.

| Michaeel a răspuns:

Ca sa devii educatoare nu ai nevoie de facultate, ci doar sa absolvesti liceul și sa faci practică. După ce îl termini poți deja sa te angajezi.

| EusuntAnonima2 a răspuns:

Si eu sunt la un liceu cu acest profil si n am inteles daca ai spus ca mai intai trebuie sa faci facultatea sau daca pentru a iesi educatoare/ invatatoare trebuie sa favi si facultatea. Nu, nu e obligatoriu sa urmezi o facultate, vei da titularizare, dar o facultate iti va prinde bine. Plus ca atunci cand termini liceul, poti intra la faculate si poti lucra si im gradinita cu elevii, din cate am auzit. Succeslaughing