| SooJin a întrebat:

As vrea sa imi dati niste site-uri care credeti ca sunt foarte folositoare pentru limba engleza incepatori.Sa fie ceva usor de inteles, daca se poate chiar in romana site-ul.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Melinda1219 a răspuns:

Buna!

Eu ma confrunt cu un profsor foarte idiot, scuza termenul dar asa este! Nu stie pic de gramatica si am invatat de pe www.englishpage.com
Problema este (nu la mine) ca e in engleza, dar e cu un format foarte usor inteligibil si nu cred ca nu stii sa traduci ce scrie acolo. Pe langa toate astea mai ai si fise de lucru la care esti corectata automat si ti se dau si sugestii de raspuns daca nu stii!

Have fun! :)

| SooJin explică (pentru Melinda1219):

Merci love struck Profesorul meu stie engleza, dar nu ne explica nimic! Ne pune sa copiem din carte si cand ne asculta:de ce nu sti? nu ti-am predat? sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru SooJin):

Asa e si la noi! Exact! Esti intr-a 8-a A, ptc daca da, ma sperii laughing
Dar nu fii asa sigur ca stii engleza la perfectie daca nu va explica. La engleza trebuiesc multe explicatii... Ca la romana. Este destul de dificila...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

P.S. Ai grija la timpurile verbale, la Trecutul Perfect Continuu, mai siplu este: Arata o actiune inceputa in trecut, in curs de desfasurare FARA oprire, intamplata inaintea unui alt timp trecut: I had been doing my homework befor my mother arrived.
Am pus faza cu timpurile pentru ca astea sunt cele mi dificile, in rst poti fluiera cum s-ar spune laughing

| SooJin explică (pentru anonim_4396):

Mie imi spui...da fapt sunt a 6-a big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru SooJin):

happy In cazul asta nu cred ca faci timpul asta... cel putin pana intr-a 8-a nu stiu sa il fi facut...

| SooJin explică (pentru anonim_4396):

Mersi de sfaturi love struck

| anonim_4396 a răspuns (pentru SooJin):

Nu ai pentru ce happy

9 răspunsuri:
| Melinda1219 a răspuns:

Http://livemocha.com/ încearcă şi aici

| axel112 a răspuns:

Vplay e un site fain seriale video iti faci cont si ai acces nelimitat acum nu mai e cu plata ca altadata pe teava mai e un site dar asta e roman