| Kappa2000 a întrebat:

As vrea sa invat engleza singur,acasa deoarece este extraordinar sa stii aceasta limba peste tot auzi de limba engleza. Daca se poate sa ma ajutati, sa imi spuneti cu ce sa incep, voi cu ce ati inceput? Va multumesc anticipat dau Funda! Nu vreau raspunsuri cu anumite carti de pe net si videoclipuri de pe youtube.

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

Invata baza, cateva cuvinte ca sa intelegi in mare iar apoi poti invata de la filme cu subtitratre, eu asa am invatat.

| Dididia101 a răspuns:

Nu e greu. Doar cumpara-ti cd-uri, carti, caiete, sau alte chestii specializa-te in invatarea limbii engleze si studiaza intens pe ele. Exerseaza si cu muzica sau carti in engleza, asa aplicnd ce-ai invata. Succes! Funda? :*

| bybybby a răspuns:

Cateva cuvinte de baza, verbele neregulate, cum se formeaza un timp, gen past tense si chestii d'astea.
Sau iei dictionarul la rand si inveti cate 10-15 cuvinte pe zi.
Nu uita la sfarsitul saptamanii sa le repeti pe toate.