| vianora a întrebat:

As vrea sa ma apuc sa invat limbajul C de la 0 si mi-ar fi de mare ajutor de ati vrea sa imi recomandati ceva site-uri sau carti de pe care as putea invata. Mersi si o zi buna!

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Https://www.learn-c.org/

Profesorii de TIC nu prea au legatura cu programarea. Poate stiu sa programeze, dar ei preda cu totul si cu totul altceva. TIC nu e INFORMATICA.

Si poti invata singur programare daca te duce capul, mai bine si mai eficient decat cu un profesor desigur.

6 răspunsuri:
| syd a răspuns:

­­pentru ce vrei sa inveti? ai facut/faci informatica la scoala si, daca da, la ce nivel si in ce limbaj?

| christine99 a răspuns:

E greu de unul singur, mai bine cauti un profesor de TIC pentru meditatii.

| vianora explică (pentru christine99):

Am cautat profesori si nu prea am gasit pe cineva cu care sa ma inteleg. Asa ca am zis ca vreau sa ma apuc singura sa invat

| Panamax a răspuns (pentru vianora):

Ce inveti cu un profesor intr-o luna singura inveti intr-un an si gresit.

| Alex704 a răspuns:

Mai bine ai invata C++. Poti folosi wellcode, e un site bun pentru o introducere.
https://wellcode.ro/