| maramaria22 a întrebat:

Astazi am avut Evaluarea Nationala la romana. Imi anuleaza lucrarea daca am impartit in propozitii o fraza?! Doar am impartit, nu am subliniat predicatele si nu am incercuit elementul de legeatura. Imi este teama! Daca imi anuleaza lucrarea!? A mai facut cineva asa ceva in anii trecuti? Daca da, va rog spuneti-mi daca ati patit ceva...Multumesc!

Răspuns Câştigător
| maramaria22 explică:

Nu-ți anulează nimic. Măcar ai transcris propozițiile și ai spus felul lor? Dacă da și ai scris corect, atunci ai punctajul întreg. Success!

| maramaria22 explică (pentru maramaria22):

Da, le am facut bine. Acesta era lucrur care ma macina...Iti multumesc mult! :*

| maramaria22 explică (pentru maramaria22):

Da, le-am facut bine. Acesta era lucrur care ma macina... Iti multumesc mult! :*

5 răspunsuri:
| IoanaIova50 a răspuns:

Si eu le-am impartit. In mod normal nu ar trebui sa le anuleze. Acum sa speram ca nu.
Si eu le-am rezolvat toate cerintele corect la evaluare dar am subliniat titlul "Ploaia" iar acum ma macina gandul daca mi-o anuleaza pentru atat. Sper sa nu

| floresdemayo a răspuns (pentru IoanaIova50):

Nu,nu! Stai liniștită și tu!

| SB_Seby_1994 a răspuns:

Eu am si incercuit elementul de relatie si am despartit propozitia, nu cred ca ne v-a anula lucrarea