| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Astazi am dat un test la Matematica(Algebra)iar eu am scris 3 pagini A4 completate dar cred ca toate problemele sunt greșite.Cred ca o sa iau o nota mai mica decat 4, cred ca 1.Deși doamna profesoara nu a mai dat la nimeni asa notă. Nu am stiut nimic.

P.S: nu am mai luat o nota mai mica decat 4 pana acum iar sunt in clasa a VI-a.

Ce nota credeti ca o sa iau?
1 imi strica toata media?
Ajutor, imi este frica!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Salut!
De multe ori, nu conteaza cantitatea, ci calitatea rezolvarii cerintelor date.
Daca rezultele nu sunt cele corecte, cum vrei tu sa primesti nota mare? Ori nu ai inteles materia predata, ori nu ai invatat.
Se poate ca doamna profesoara sa aprecieze ca te-ai straduit si sa iti acorde puncte pentru exercitiul scris corect partial. Dar, in majoritatea cazurilor, rezultatul final conteaza si modul cum ai ajuns la el.
Daca profesoara va avea rabdare, iti va explica unde ai gresit, pentru a nu se mai repeta.
In caz ca nota primita reflecta faptul ca nu ai vrut sa inveti la matematica, nu ai de ce sa te plangi. happy