| Imicerscuze a întrebat:

Bună!
Astăzi am primit rezultatele la testul inițial de la matematica iar Doamna a zis ca am copiat. Ce-i drept eu am auzit rezultatul prin clasă și l-am scris pe test și când m-a scos la tablă eu nu știam să rezolv acel exercițiu. A zis ca-mi face referat și o sa-l treacă în catalog. Se poate?
Eu din câte știu testele nu se trec

8 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Se trece in catalog orice nota daca profesorul vrea. Sa nu mai treci niciodata un rezultat direct fara sa il demonstrez la mate, fizica, chimie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai cum sa nu se treaca? Degeaba incerci tu acum sa aplici ce e drept si ce nu. Ai copiat, ai fost prins... asuma-ti vina, zau asa.

| LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi a răspuns (pentru DoarBogdan):

Oricine putea sa scrie raspunsul corect pe foaie si sa il uite mai tarziu.
Nu a fost prins copiind. S-a presupus ca a copiat. Profa nu l-a prins, asa ca l-a scos la tabla sperand ca o sa aiba un lapsus.

| DoarBogdan a răspuns (pentru LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi):

Asa este. Dar... a recunoscut big grin

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce referat?! A dorit să bage panica in tine și a reușit. laughing
Stai linistit, nu iti va face niciun referat, dar ai grija că te va avea in vedere la următoarele teste. Nu repeta greșeala, că nu mai scapi, incearcă să inveți, atât cât poți si nu mai face pe magicianul.
Notele de la testele initiale NU se trec in catalog, conform normelor in vigoare (un ordin de la minister), decât cu aprobarea elevului. E singurul test, unde elevul are dreptul să decidă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A spus ca ai copiat, dar degeaba daca nu te-a prins in fapt.
Puteai sa ii spui ca pur si simplu ai uitat pe moment cum se rezolva exercitiul si ca nu ai copiat nimic.

| AureliusTPU a răspuns:

Testele initiale nu se trec se dau numai ca stie nivelul de cunostinte.

| Pavard a răspuns:

Nu fi stresat pentru atat, crede-ma. Eu sunt la liceu, iar in viata asta sunt lucruri mai importante. E normal sa mai vina si o nota mica, sau sa fi prins copiind