| Loredanaloveee a întrebat:

aveti idei de olimpiade/concursuri 2017, orice materie pentru clasa a 6a?

3 răspunsuri:
| TheLifeIsGood a răspuns:

Olimpiade, cred ca da, in semestrul 2. Insa, din cate stiu, au fost si vor fi si semestrul intai concursuri(inclusiv clasa a 6-a). La mate au fost, la romana am auzit(nu stiu daca stii) ca vor fi +- Poezie, daca ai auzit, pentru clasale 5-8(sau poate si pentru liceu... nu stiu). La fel si Lectura ca Abilitate de Viata. Sau la bio va fi incurand nu stiu ce concurs... Bafta daca vrei sa participi!

| JustAGirl333 a răspuns:

Majoritatea olimpienilor si concursurilor se dau in semestrul 2
Și eu sunt a 6a

| Trisanony a răspuns:

De obicei in clasa a 6-a se da Comperul, Euro Junior si Enghlish My Love. Daca nu te anunta profesorii, poti sa ii intrebi tu. Bafta! happy