| Necunoscutu92 a întrebat:

Buna, azi a fost cea mai grava zi a mea la școala, sunt a7a și la ora de bio am primit 11 copii nota 4 și 5 nota de trecere și a spus ca ne mai asculta marțea viitoare. Mie nu îmi iese media, ce sa fac și sunt foarte speriata și chiar am ganduri sinucigașe, ce sa fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| Atim a răspuns:

Nu e capăt de lume, stai calma. Când vei fi prin liceu de exemplu nici nu o să mai ții minte evenimentul ăsta, lasă gândurile sinucigașe deoparte. Dacă nu iti iese media semestriala nu e grav, cea generala e importanta, cât ai pe primul semestru?
Poate nu ai timp sa înveți toată materia pana atunci, dar ai avea timp sa o citești măcar o data. Eu ți-aș recomanda să înveți ce știi că e mai important, și sa recitești de cate ori poți restul. Va fi bine, dar trebuie să vadă că îți dai interesul

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te apuci serios de invatat, ca este unica solutie.

| sierra1 a răspuns:

" mie nu îmi iese media ce sa fac" - simpu; mânuța pe carte până știi ce e de știut

| Sn4k3 a răspuns:

Lasa gandurile sinucigase pentru alta data si invata pentru martea viitoare.

| Crackman a răspuns:

Pentru o nota? Daca doar de la atata te omori, slabut caracter.
Nu o sa patesti nimic, inveti pentru un 7 si gata totul se rezolva.

| StrongHeart a răspuns:

De la o nota proasta? Tu crezi ca daca mori, o sa le pese profilor aia jegosi de tine? Ei isi fac si ei norma, fac ce li se spune.Asta e sistemul educational si toti am trecut prin asta.
In loc sa se accentueze pe a invata copiii ceva, ei baga frica-n voi cu note.Incearca sa inveti la materiile care iti plac, si la restul de trecere. Daca iti dai cu 5% mai mult interesul, iti promit ca nu o sa ai probleme.In timpul liber fa ce iti place, si invata de trecere macar la materiile care nu-ti plac.
Ganduri sinucigase au oamenii cu probleme adevarate, traieste-ti naibii copilaria, ca toti am da orice sa fim iar la varsta ta.
Atat ti-as spune.Bafta si nu te lasa afectat de lucruri neimportante!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De asta nu îţi iese media, că eşti aşa cum eşti.
Hai, acum pe bune, pentru o notă să-ţi distrugi viaţa şi
familia? Nici nu ar trebui să te gânteşti la aşa ceva.Nu-ţi fă aşa de multe probleme cu notele aste, mulţi adoleşcenţi aşa şi-au încheiat viaţa.Şi e păcat de voi, copii.

| Carasin a răspuns:

Nu conteaza asta semestriala conteaza asta anuala lasa gindurile astea de cct deoparte si incearca sa inveti si tu ceva mie nu-mi place biologia dar totusi pe 7 invat

| firedragon779 a răspuns:

Invata
Mi se pare destul de simplu

| Pro_Prost_1976 a răspuns:

Daca ramai corigenta, in semestrul 2 trebuie sa scoti nota 6 si nu mai ai probleme... si lasa gandurile sinucigase is niste porcarii, vorbesti cu parintii despre asta si o sa inteleaga si nu o sa te mai certe... si invata pentru marti scoti 7-8-9 sau 10 si nu mai ai probleme