| Plușica123 a întrebat:

Buna!
Când este școala altfel in anul școlar 2019-2020 la gimnaziu?
Dau funda primului raspuns!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| SacuiuRobert926 a răspuns:

Se poate desfasura o saptamana de scoala altfel in perioada Intre 7 oct si 29 mai doar o saptamana. Nu se stie la tine, deja unele scoli au facut, nu au aceeasi data in toate scoliile. La noi diriginta (de la liceu, sunt la liceu acum) vrea sa stabileasca undeva spre martie ca s-a scos vacanta de februarie. Stai linistiit ca o sa afli la un moment dat. La noi in gimnaziu am avut scoli alftel undeva spre primavara uneva spre Aprilie cu o saptamana inainte de vacanta de Pasti cam in toti anii de gimnaziu. Poate nu s-a stabilit data la voi inca, vorbiti la scoala si vedeti. Noi de pe TPU nu avem de unde sa va cunoastem.

| Plușica123 explică (pentru SacuiuRobert926):

Anul trecut toate clasele de gimnaziu au avut in octombrie.Nu mai știu data exactă.

1 răspuns: