| AllyAlexandra20 a întrebat:

Care facultate de medicina dentara credeti ca este mai buna, cea din Timisoara sau cea din Craiova? Daca ati putea da si cateva argumente, mi-ar fi de mare folos happy

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Clar Timisoara, e centru universitar si oras mare, aia din Craiova e asa de umplutura la nivel local sau pentru oraselel mai mici din preajma

| zăGhost a răspuns:

Timisoara e centru universitar, Craiova nu. Alege tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru zăGhost):

Ce înseamnă, în mintea ta, centru universitar?

| zăGhost a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuza-ma ca, in mintea mea, am indraznit sa ignor sensul propriu, de baza, al cuvantului si sa folosesc un sens figurat, de care, cel mai probabil, nu ai auzit.

| Romanul86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Centru universitar are mai multe universități nu are doar o universitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Romanul86):

Și Craiova are și UCV și UMF

| Violleta2022 a răspuns:

Ambele orase au facultatile foarte bune, Iti recomand sa mergi totusi la cea mai apropiata de casa ta, ca nu merita sa traversezi tara pentru atata lucru.
In principiu, daca inveti foarte bine, nu are importanta facultatea, ca nu invata profesorii pentru tine!
Mai recomand si Galatiul, care are sectie de stomatologie!

| vampyremisa a răspuns:

Medic bun iesi de aproape oriunde (sincer, de la alea private nu prea...) asa ca te sfatuiesc sa iei in considerare si alte facultati. de exemplu, in c-ta faci practica din anul 3 sub supravegherea medicului, in alte judete nu ...ies astia de la buc si nu au atins un pacient in viata lor. dar pana la urma, depinde de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Puneo a răspuns:

Timișoara