| AliceAliceAliceAlice28 a întrebat:

Care partid din Sua(partidul democrat si partidul republican)credeti ca este mai aproape de democratie?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nici unul. Dar faptul ca inre ele este un echilibru ii apropie de democratie. Puterea corupe. Niciodata nu trebuie data puterea unui singur partid, mai ales pe termen lung.

1 răspuns:
| sublime89 a răspuns:

Partidul Democrat e mai bun la a respecta drepturile omului decat cel Republican, deci am putea spune ca el e mai democratic.