| WeeEli a întrebat:

Care profil credeti ca este mai bun : Stiinte sociale sau Stiinte ale naturii?

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Eu unul optez puternic pentru Stiinte ale naturii. De ce? Te pregateste strong pentru facultatea de medicina, ori UMF, de unde, daca esti bun(a), iti gasesti loc de munca in domeniu. Dar e grea, si necesita foarte mult timp alocat facultatii in general. Numai licenta este 6 ani... dar, de cele mai multe ori, merita. Medicina, alaturi de informatica si alte cateva domenii se cauta pe piata muncii.

Stiintele sociale nu fac decat sa te determine sa sfarsesti ba la FEAA, ba la Jurnalism, etc. de unde iesi aproape muritor de foame. Ai avea o sansa la drept, dar asta inseamna sa fii chiar bun, si dupa absolvire sa fii sub aripa unui avocat adevarat, pentru care, exact, trebuiesc niste surse financiare puternice.

Concluzia: stiinte ale naturii.

2 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Profilul stiinte ale naturii iti deschide mai multe usi pentru viitor, poti merge la orice facultate, deoarece faci din toate cateva ceva si orarul este bine structurat.
O seara buna.

| Fata026 a răspuns:

Salut! Dupa parerea mea nu conteaza la ce profil dai atata timp ca ai ambitie! Daca stii chimie si fizica de ce sa nu dai la naturii? Dar daca ai incalinatii sper uman de ce sa nu dai la sociale? Deci conteaza ce iti place, aici nu exista slab/bun. Gusturile sunt indiscutabile!