| anonimulmut a întrebat:

Bună!
Ce am de învățat mai exact pentru Bac la istorie și geografie?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce-ti vor spune profesorii de istorie si geografie, fiindca ei vor sti primii din ce materie/capitole se vor da examenele.
In orice caz, este bine de invatat tot, ca nu-ti strica, dimpotriva, va fi mai usor sa recapitulezi inainte de examen.

| anonimulmut explică (pentru Violleta2022):

Wow, ce interesant! Mulțumesc! happy

| Violleta2022 a răspuns:

Subiectele de la BAC pentru vara anului 2023 nu sunt inca facute, se vor face la anul in primavara, asdar la acest moment nu stie nimeni din ce capitole sau sectiuni se vor da examenele, de aceea esti intotdeauna sfatuit sa inveti toata materia atunci cand iti este predata, ora de ora, ca recapitularea ei de dinainte de examen, sa fie usoara.

| sierra1 a răspuns:

Aici zice ce ai la geogra

https://www.google.com/......https?/url

| sierra1 a răspuns:

Doar abureli ai primit aici ca răspuns! Se știe EXACT din ce se dă bacul.

| Wr3nch a răspuns:

Nu se stie, pentru ca inca nu is hotarati cum va fi formatul. Cauta programa liceu geografie si istorie si bagi tot ce e listat acolo.

| LordCristobal a răspuns:

Pai ce iti predau profesorii la scoala si ce e in programa de Bac.
Asa un sfat de la unul care a dat Bacul in 2018 incearca sa te aluci de invatat din timp si nu lasa totul in ultima luna.
Eu la romana am invatat mare parte din materie in ultima luna si mi-a fost destul de greu sa aprofundez toate eseurile alea intr-o perioada asa scurta de timp.

| Vântulalb a răspuns:

Tot ce s-a predat. Si tot ce scrie in manuale.
De ce crezi ca ai de invatat numai o lectie?