| Etro a întrebat:

Ce ar trebui să învăț pentru Evaluarea Naționala la matematica, din geometrie?

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Trebuia sa inveti cam tot de la inceputul anilor, acum te-ai gandit ce sa inveti?! Trebuie sa stii sa faci cam orice ti-ar cadea, asa de o nota bunicica un 7 sa zic.
La geometrie nu prea ai ce sa inveti ca teorie nu prea e, trebuia sa ai experienta sa faci probleme, daca n-ai, e nasol.

| morfeo a răspuns (pentru Mosotti):

La geometrie fiecare forma are caracteristicile ei care trebuie invatate, e destula teorie

| Mosotti a răspuns (pentru morfeo):

Lasa alea ca nu-s multe, nu e ca la analiza matematica de e durere de teorie si greu de inteles. Baza sunt problemele!

| LPCTSTR a răspuns:

Tot, logic, de la dreapta pana la geometria tridimentionala.

| MaryMaria333 a răspuns:

Tot, ca nu sti din care lectie nimeresti. Sa sti toate teoremele, in special aia a lui Pitagora( i se mai spune "puntea magarului")

| Cosmin7sivlad6 a răspuns:

Păi tu esti clasa a 8 a
Si am inteles ca nu primesti geometria din sem 2
Deci ar cam trebui să înveți geometria din a 6 a, a 7 a si a 8 a cât ai fost la scoala