| Nimeni91 a întrebat:

Buna! Ce carti bune de sinteze la istorie pentru bac, de la editura Delfin, imi puteti recomanda? Profesorii din scoala mea le recomanda, nu sunt inca in a 12, sunt a 11 a, insa as vrea sa ma apuc sa invat, ca sa am timp sa imi imprim bine informatia in minte. Profa de la clasa mea nu ne-a spus nimic de vreo culegere, a spus ca vom cumpara la anul, nu acum, insa eu as vrea sa ma apuc sa invat individual.
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| proserpina22 a răspuns:

Asta: https://www.edituradelfin.ro/......reat-2018/
Conține tot ce îți dorești și este extraordinar de bine structurată. Ai scheme, hărți cu anii, teste și imagini la fiecare lecție. Un lucru care m-a uimit enorm a fost și cd-ul care vine cu ea, deoarece are pentru fiecare lecție câte un proiect power point foarte frumos structurat. O să găsești pe cd și câte un pdf cu notițele fiecărei lecții, care sunt la fel, doar de lăudat. Eu care nu știam un gram de istorie am luat 9, 3 la bac cu ajutorul ei, iar sora mea a luat 10 în bac. Am mai găsit-o disponibilă doar aici: https://bundecitit.ro/......tronic-cd, dar poate ai mai mult noroc și o găsești pe mai multe site-uri. Apropo, nu contează anul de pe copertă, ei îl schimbă ca să pară actual manualul și materia e la fel.